Idea konkursu E=moc2je!

Emocje towarzyszą nam przez całe życie. Są one wytworem naszego umysłu emocjonalnego, który cały czas konkuruje z umysłem racjonalnym. Te zmagania dwóch umysłów wpływają w każdej chwili na stan naszego ducha. Równowaga pomiędzy nimi wzmacnia ducha zaś silny duch jest podstawą naszego poczucia szczęścia, zdrowia i sukcesów w życiu. Kiedy jednak nie panujemy nad emocjami, to umysł emocjonalny przejmuje kontrolę nad umysłem racjonalnym co w efekcie osłabia i stopniowo niszczy ducha. Jak tego uniknąć? Jak zrozumieć i opanować emocje?

Jednym z najskuteczniejszych sposobów zrozumienia i opanowania emocji jest ich opisanie, skupienie się na ich wyrażeniu w dowolnej formie. Czy to poprzez mówienie o nich (np.: rozmowę o nich z bliską osobą), opisywanie ich (np.: pisanie pamiętnika) czy też wyrażenie ich poprzez dzieła sztuki (np.: malowanie obrazów). To właśnie te dwa ostatnie sposoby stanowią podstawę naszego konkursu. Organizując konkurs “E=moc2je!” chcemy zachęcić wszystkich, przede wszystkim zaś dzieci i młodzież, do wyrażania swoich emocji poprzez ich opisanie i utrwalenie na wykonanym przez siebie obrazie, w rzeźbie lub na zdjęciu.
 

Konkurs E=moc2je!

Jeśli masz 12 i więcej lat ale nie skończyłeś jeszcze 19, to zapraszamy Cię do udziału w konkursie. Wierzymy, że dzięki temu znacznie lepiej zrozumiesz emocje, które Tobą targają i posiądziesz umiejętność ich kontrolowania. Mimo, iż planujemy oficjalny start konkursu na dzień 1 września 2020 roku, to już teraz możesz zapisać się do naszego newslettera i na bieżąco otrzymywać informacje związane z jego organizacją i przebiegiem.

Więcej szczegółowych informacji znajdziesz w opisie zasad konkursu.