Kręcimy film na 48 HFP Poland

Kręcimy film na 48 HFP Poland

To jest ogromne wyzwanie! W ramach projektu “Filmowe impresje” zdecydowaliśmy się wziąć udział w międzynarodowym konkursie filmowym 48 Hour Film Project Poland. Zadanie polega na wykonaniu filmu w 48 godzin. Wystartowaliśmy w piątek, 23 września o godz. 19:00. Do godz. 19:00 w niedzielę musieliśmy oddać gotowy film.

Jako gatunek wylosowaliśmy czarną komedię. Na dwa dni siedziba fundacji zamieniła się w plan filmowy! Całą pracę nad filmem wykonali nasi wolontariusze i kilku przyjaciół. Dla większości z nich to była pierwsza tak poważna przygoda z filmem. Pomysł i scenariusz powstał w kilka godzin, potem charakteryzacja, przygotowanie planu, zdjęcia i montaż. Ekipa przyjęła nazwę “Bright Black”. Tytuł filmu: “Przebudzenie”.

Jak się okazało było naprawdę trudno. Zdjęcia kręciliśmy telefonami komórkowymi. Materiał przerabialiśmy na zwykłym laptopie. Kłopoty mieliśmy z dźwiękiem. Montaż wykonywany był bez sprawdzenia, bo nie zostało ani chwili czasu. Ale udało się! Film został zrobiony zgodnie z regułami i został zakwalifikowany do konkursu i pokazu kinowego. Jesteście wspaniali!
 
Zobaczcie, co nam wyszło:
 
48HFP Warszawa 2016 – Bright Black – Przebudzenie