Relacja z VI Przeglądu Małych Form Teatralnych

VI Przegląd Małych Form Teatralnych

Dwa tygodnie temu otrzymaliśmy zaproszenie na VI Przegląd Małych Form Teatralnych Osób Niepełnosprawnych organizowany przez Środowiskowy Dom Samopomocy “Pogodni” w Białymstoku. Od razu postanowiliśmy, że w ramach naszego projektu “Filmowe impresje” przygotujemy relację z tego wydarzenia. Był to strzał w dziesiątkę! Przegląd okazał się dla nas i dla wszystkich uczestników niesamowitym przeżyciem, wspaniałą zabawą i niezwykłym wspomnieniem.

Środowiskowy Dom Samopomocy “Pogodni” Caritas Archidiecezji Białostockiej organizuje zajęcia dzienne dla dorosłych osób z niepełnosprawnością umysłową. Pomysł organizacji przeglądów teatralnych dla osób niepełnosprawnych z różnych ośrodków województwa został przyjęty entuzjastycznie od samego początku. Tegoroczny, szósty już przegląd odbył się w dniu 27 września 2018 roku. Uczestniczyło w nim 13 zespołów teatralnych z ośrodków organizujących opiekę i zajęcia dla osób niepełnosprawnych z całego województwa podlaskiego, które przedstawiły przygotowane przez siebie przedstawienia.

Jak narodził się pomysł przeglądów? Mówi o tym organizatorka przeglądu Pani Marzena Kakareko:

Chcieliśmy coś wymyślić, każdy ośrodek coś organizuje, jakąś imprezę. I tak zastanawialiśmy się czego nie ma. I wpadliśmy na pomysł – nie ma teatru! Stąd Przegląd Małych Form Teatralnych. Ich główną ideą jest, że są one organizowane dla nich. Nie liczy się kto najlepiej wystąpił tylko chodzi o zabawę. Chcemy żeby oni się uspołecznili, wzajemnie zintegrowali i zaprzyjaźnili.

W tym miejscu chcieliśmy w podziękować dyrekcji ŚDS “Pogodni” za zaproszenie i możliwość uczestniczenia w tak niesamowitym wydarzeniu.

Koniecznie zobaczcie relację, którą udało nam się przygotować!