Rozpoczynamy cykl filmów o zdrowiu psychicznym

Rozpoczynamy cykl filmów o zdrowiu psychicznym

Filmem “Somebody Will Listen” traktującym o problemie depresji rozpoczynamy cykl filmów związanych ze zdrowiem psychicznym. Cały cykl został zatytułowany “Why Don’t We Talk?”. Zdjęcia do filmu, nagrania i montaż trwały łącznie kilka miesięcy. W przygotowanie filmu zaangażowali się nasi wolontariusze pod kierownictwem Kamili. Efekt jest naprawdę zdumiewający!

Praca nad tym filmem była świetnym sposobem na nauczenie się i opanowanie sztuki filmowej, jak i okazją do poruszenia naprawdę ważnych tematów, które nurtują współczesnego człowieka a dotykają już młodzież w wieku szkolnym.

Pomysł cyklu narodził się z potrzeby chwili, w dyskusjach pomiędzy naszymi wolontariuszami. Pisze o tym Kamila Mistarz na blogu Heart of Art:

Projekt ‘Why Don’t We Talk?” powstał, aby powiedzieć trochę o rzeczach, o których wciąż boimy się rozmawiać, mimo że powinniśmy. Emocje chowane w środku potrafią zniszczyć nas bardziej niż się tego spodziewamy. Nie mamy leków na wszystkie problemy i zapewne nigdy nie będziemy ich mieć, ale czasem nawet krótka rozmowa może zmienić wszystko. W takim razie, dlaczego nie rozmawiamy?

W tym miejscu chcieliśmy podziękować wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie filmu. Dobra robota!

Mamy nadzieję, że przesłanie filmu okaże się Wam bliskie. Zobaczcie!