Uroczysta gala 48 HFP w Warszawie

Uroczysta gala 48 HFP w Warszawie

Czas na podsumowanie naszego udziału w 48 HFP Poland. Film został zakwalifikowany do konkursu, był wyświetlony w słynnym, warszawskim kinie “Iluzjon”, zaś my zostaliśmy zaproszeni do udziału w uroczystej gali finałowej w Warszawie. Nie mogliśmy przegapić takiej okazji! Na nagrodę nie liczyliśmy, ale mieliśmy nadzieję poznać kilka znanych osób ze świata filmu. I udało się!


Gala odbyła się w Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej. Podczas gali wręczane były nagrody dla zwycięskich filmów przyznane przez jury oraz nagrody publiczności. W jury zasiadali w tym roku: Janusz Zaorski (reżyser, scenarzysta, producent, wykładowca akademicki), Milenia Fiedler (montażystka filmowa), Roma Gąsiorowska (aktorka teatralna, filmowa, telewizyjna, projektantka mody, coach, reżyser) i Adam Kruk (krytyk filmowy, filmoznawca, animator kultury).

Było nam bardzo miło, że jedną z najważniejszych nagród – nagrodę za najlepszą aktorkę – odebrała białostoczanka Julia Sacharczuk. Najlepszym filmem okazał się film “Jestem Tomek” ekipy Film Busters.