To już VII Przegląd Małych Form Teatralnych!

W tym roku już po raz drugi, w ramach naszego projekty “Filmowe impresje”, byliśmy gośćmi VII Przeglądu Małych Form Teatralnych Osób Niepełnosprawnych organizowanego przez Środowiskowy Dom Samopomocy “Pogodni” w Białymstoku. Tegoroczny przegląd był wyjątkowy – dzięki uprzejmości dyrektora Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki podopieczni mogli wystąpić na prawdziwej scenie!

Środowiskowy Dom Samopomocy “Pogodni” Caritas Archidiecezji Białostockiej organizuje zajęcia dzienne dla dorosłych osób z niepełnosprawnością umysłową. Pomysł organizacji przeglądów teatralnych dla osób niepełnosprawnych z różnych ośrodków województwa został przyjęty entuzjastycznie od samego początku. Tegoroczny, siódmy już przegląd odbył się w dniu 18 września 2019 roku. Dla podopiecznych takich ośrodków z całego województwa to świetna okazja na spełnienie swoich marzeń o występowaniu na prawdziwej scenie, w towarzystwie prawdziwej widowni i profesjonalnego sprzętu teatralnego.

O wydarzeniu wypowiada się Krzysztof Urbańczyk, kierownik ŚDS “Pogodni” w Białymstoku

To dla nich jest duża rzecz, którą przeżywali do dzisiaj. Teraz oczywiście tremę trzeba było do kieszeni schować i występować najlepiej jak się potrafi, ale myślę, że to będzie wydarzenie, które przez długi okres czasu będą jeszcze wspominać.

Dziękujemy dyrekcji ŚDS “Pogodni” za zaufanie i zaproszenie nas na tak pozytywne wydarzenie!

Koniecznie zobaczcie naszą relacje!