Wizyta w Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK

Wizyta w Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK

Przed tą wizytą bardzo się obawialiśmy tego, co tam zastaniemy. W końcu to sztuka współczesna. Nie każdy ją lubi i rozumie. Zupełnie niepotrzebnie! Wizyta okazała się wspaniałą zabawą i generatorem niezapomnianych przeżyć i wspomnień. Teraz możemy każdemu, kto odwiedza Kraków, polecić spędzenie czasu w tym wspaniałym miejscu!

Różne nurty sztuki współczesnej, z którymi się zetknęliśmy w MOCAK’u sprawiają, że chwilami czuliśmy się zagubieni. Wielki odkurzacz, przewrócony motor, zegar w postaci kolejki, sześcian ze wszystkimi rzeczami, kosz, do którego można zaglądać przez denko współistniały z abstrakcyjnymi obrazami na ścianach. Byliśmy w pomarańczowym niebie trafiliśmy do przestrzeni “między”, śmialiśmy się gdy tester uczuć wydawał różne odgłosy i zastanawialiśmy czy ta szafka na ścianie, to prawdziwa apteczka czy też element wystawy. Niektóre prace zamiast radości przynosiły nam refleksje nad życiem i przemijaniem, inne zaś wprawiały w smutek. Naprawdę, wcale nie było nudno! Tak, emocje były!

Zobaczcie kilka zdjęć z tej wizyty. Mamy nadzieję, że zachęcą Was do odwiedzin w tym miejscu. Sprawdziliśmy i gwarantujemy, że warto!